Атопічний дерматит (АД) – відносно недавня проблема. До того, як дерматологи почали бити на сполох, перші його прояви вважали звичайним діатезом, на який дитина до року «має право». Батьки починають турбуватися лише тоді, коли «звичайний діатез» переростає в рани, бронхіальну астму або алергічний риніт. Тим часом лікарі кажуть, що близько 90% дітей, які страждають на АД, можна полегшити життя, якомога швидше призначивши правильне лікування.
Лікування атопічного дерматиту має бути комплексним. Тобто, просто намастити дитину кремом не вийде. Цим, навпаки, можна спровокувати «атопічний марш», коли генетично обумовлена хвороба зі шкіри просто перейде на внутрішні органи.
Головними ліками від інтенсивного перебігу дерматиту вважається дієта. Важливу роль відіграє й контроль оточуючого середовища пацієнта (крім їжі, це шерсть і пір’я домашніх тварин, побутова хімія, пил і все, що здатне її накопичувати), а також щоденне вологе й сухе прибирання під час відсутності дитини.
Щоб домогтися ремісії, лікарі використовують безліч ліків, найефективнішими серед яких є аж ніяк не нешкідливі кортикостероїди (клас гормонів) та інгібітори кальциневрину (місцеві імунодепресанти). А якщо до ран хворого потрапила інфекція, то неминучим є застосування антибактеріальних та антисептичних засобів. Беручи до уваги вищезазначене, нескладно уявити, як себе почуває маленький пацієнт під час кожного загострення хвороби. Тому лікарі намагаються знизити гормональне навантаження на організм пацієнта застосуванням нестероїдних препаратів: аерозолів, мазей, кремів. І ось на цьому етапі просто необхідні такі препарати як Дермалекс Атопік. Дермалекс можна наносити як на мокнучі поверхні, так і на поверхні, що лущаться. Цей засіб не містить ані гормонів, ані інгібіторів кальциневрину. Тому він не викликає звикання і при тривалому використанні продовжує ремісію. Такому ефекту сприяють наступні компоненти:
Магній та кальцій
Роблять стінки клітин несприйнятливими до алергену, зменшуючи запалення. Стабілізують клітинні мембрани та активізують вироблення ферментів, що прискорюють відновлення шкіри. Нормалізують водно-ліпідний баланс шкіри, зменшують свербіж і печіння вже з першого тижня застосування;
Алюмосилікати
Створюють алюмосилікатний бар’єр, який утримує вологу, а також генерує негативний електричний заряд у шкірі, який, у свою чергу, допомагає іонам Ca і Mg добиратися аж до дерми, та стимулює відновлення клітин;
Пом’якшувальні речовини
Утримують вологу та надають шкірі еластичності, перешкоджаючи утворенню нових попрілостей і лущення.
Таким чином, засіб не дає організмові пацієнта болісно реагувати на все підряд, одночасно відновлюючи шкіру та допомагаючи їй повернутися до нормального стану. Однак відсутність шкірних проявів атопії – це ще не здоров’я. У «спокійному» періоді важливо проводити базисну терапію для попередження розвитку загострення. У цей базис обов’язково входить специфічна гігієна (очищення і зволоження), контроль навколишнього середовища пацієнта та безпечні препарати: вітаміни, поліненасичені кислоти, антигістамінні засоби та протизапальні засоби типу Дермалекс Атопік. Вчасне й комплексне застосування засобу здатне мінімізувати ризик загострення.